Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z BUSLODZ.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.

[C0058] 2010-06-24 Przetarg na 25 szt. miejskich autobusów niskopodłogowych rozstrzygnięty


Podziel się na FB

Sekcja: Ciekawostki
Kategoria: Ciekawostki i informacje

55.jpg

24 czerwca 2010r. MPK-Łódź Sp. z o.o. rozstrzygnęło przetarg na "Zakup 25 szt. miejskich autobusów niskopodłogowych jednej marki, w tym: 10 szt. autobusów przegubowych i 15 szt. autobusów jednoczłonowych".

Zwycięzcą przetargu i jedynym oferentem była firma EvoBus Polska Sp. z o.o. z Wolicy oferująca miejskie autobusy marki Mercedes-Benz. Firma uzyskała 96,6 pkt z czego 80 pkt w kryterium "Cena" i 16,6 pkt w kryterium "Parametry techniczno-funkcjonalno-użytkowe".

W dniu 5 lipca 2010r. podpisano umowę z EvoBus Polska. Firma dostarczy łódzkiemu MPK autobusy marki Mercedes Conecto. Pojazdy tego typu jeżdżą już w Łodzi od 2006r., jednak obecnie produkowane nowe Conecto różnią się od starszego modelu tak bardzo, że w zasadzie prócz nazwy nie mają z nim nic wspólnego. Są za to bardzo podobne do swojego droższego odpowiednika - Citaro - gdyż zbudowane są w oparciu o konstrukcję tego modelu. Różnice między obydwoma modelami polegają na odmiennej stylistyce ściany przedniej i tylnej oraz uboższym wyposażeniu.

Jak poinformowano na konferencji prasowej, nowe autobusy zostaną również wyposażone w system liczenia pasażerów, co ma ułatwić firmie oszacowanie frekwencji na konkretnych liniach autobusowych. Wszystkie trafią do zajezdni przy ul. Nowe Sady. Dodatkowo przewoźnik chce w najbliższym czasie ogłosić przetarg na dostawę kolejnych 25 autobusów, tak aby do końca roku łącznie zakupić 50 sztuk pojazdów.

W związku z problemami finansowymi MPK firma EvoBus zgodziła się rozłożyć opłatę za nowe autobusy na raty. Pierwsza zostanie zapłacona dopiero w przyszłym roku.

Poniżej prezentujemy nowe Conecto w wersji solo i przegubowej na przykładzie najnowszych zakupów MPK Lublin:

{slimbox
../newbuslodz/images/stories/zdjecia_baza/796.jpg,
../newbuslodz/images/stories/zdjecia_baza/miniatury/796.jpg,
Mercedes-Benz Conecto G - Lublin;

../newbuslodz/images/stories/zdjecia_baza/797.jpg,
../newbuslodz/images/stories/zdjecia_baza/miniatury/797.jpg,
Mercedes-Benz Conecto G - Lublin;

../newbuslodz/images/stories/zdjecia_baza/798.jpg,
../newbuslodz/images/stories/zdjecia_baza/miniatury/798.jpg,
Mercedes-Benz Conecto - Lublin;

../newbuslodz/images/stories/zdjecia_baza/799.jpg,
../newbuslodz/images/stories/zdjecia_baza/miniatury/799.jpg,
Mercedes-Benz Conecto - Lublin
}

Zdjęcia: Jacek Pudło


Źródło informacji: www.mpk.lodz.pl

Źródło zdjęć: www.lubus.vot.pl/galeria


Zdjęcia (4)


Autor: PRZEMYSŁAW BAKAJ

Dodano: 2010-06-25 17:25:56


Wszelkie zdjęcia i teksty zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Wykorzystanie możliwe jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody autora!