Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z BUSLODZ.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.

[C0059] 2010-07-14 3 x MB O530 Citaro - kolejne nabytki Bursiaka


Podziel się na FB

Sekcja: Ciekawostki
Kategoria: Ciekawostki i informacje

54.jpg

W dniu 14 lipca 2010 roku zadebiutowały trzy nowo sprowadzone autobusy Mercedes Benz O530 Citaro z firmy Bursiak-Komunikacja. Premiera tych pojazdów miała miejsce na bezpłatnych liniach hipermarketu Real Pasaż Łódzki - al. Jana Pawła II. Są to pojazdy niskopodłogowe, posiadające dwie pary dwuskrzydłowych drzwi, wyposażone w ciepły guzik. Poprzedni właściciel pojazdów to Bayer-Reisen z miasta Ehingen (Donau) w Niemczech. Prawdopodobny rok produkcji wozów to 1998.

Lista linii obsługiwanych przez nowe autobusy:

  • Real Pasaż Maratońska - Mercedes O530 #ELW 1F27
  • Real Pasaż Kusocińskiego - Mercedes O530 #ELW 1F28
  • Real Pasaż Górna - Mercedes O530 #ELW 1F29

Wozy przybyły do Łodzi pod koniec czerwca 2010. Od tego czasu były przygotowywane do wyjazdu na linię, dokonano ich rejestracji, a także zaklejono wyświetlacze czarną taśmą. Wszystkie pojazdy mają to samo białe malowanie (trudno je na pierwszy rzut oka odróżnić), białe felgi, a także wystrój wnętrza, gdzie uwagę przykuwają niebieskie poręcze. Dzięki tym pojazdom komfort podróży klientów do i z hipermarketu znacznie się poprawił.


INFORMACJE: Michał Gołaszewicz, Jakub Luc, Karol Matuszewski

ZDJĘCIA: Szymon Lutostański, Karol Matuszewski


Zdjęcia (14)


Autor: KAROL MATUSZEWSKI

Dodano: 2010-07-16 17:39:07


Wszelkie zdjęcia i teksty zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Wykorzystanie możliwe jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody autora!