Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z BUSLODZ.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.

[C0047] 2010-02-10/11 Ikarusy 280 na linii DM po koncertach Depeche Mode


Podziel się na FB

Sekcja: Ciekawostki
Kategoria: Ciekawostki i informacje

52.jpg

W dniach 10 i 11 lutego 2010r., po koncertach Depeche Mode odbywających się w Arenie Łódź, w godzinach 23-1 kursowały dwa Ikarusy 280 przewożąc fanów zespołu z dworca Łódź Kaliska do klubu Dekompresja, gdzie odbywały się after party. Pojazdy zostały wynajęte od łódzkiego MPK przez klub Dekompresja i łódzki fanklub Depeche Mode "Faith". Przejazd kosztował 2 zł. Dla ułatwienia połączenie oznakowano jako DM.

Pierwszego dnia do obsługi DM wystawiono dwa Ikarusy 280.37: #1297 i #1299. Drugiego dnia zamówiono trzy, jednak zajezdnia nie została poinformowana o konieczności wystawienia trzeciego autobusu. Obsługę DM zapewniły: Ikarus 280.37 #1297 i Ikarus 280.70E #1552.

Mimo iż na dwudniowy show zespołu Depeche Mode ściągnęły tłumy fanów władze miasta nie zapewniły żadnej dodatkowej komunikacji do obsługi imprezy. Na żadnej linii miejskiej nie wystawiono żadnej dodatkowej brygady, a na linie nocne nie wysłano wozów przegubowych.

Swój wkład w przewozy na linii DM mieli miłośnicy komunikacji miejskiej zrzeszeni w Stowarzyszeniu Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi - przygotowali kwadratowe tablice kierunkowe DM do przystrojenia wozów oraz brali udział w obsłudze konduktorskiej. Na przejeździe była także obecna ekipa Historycznego Biuletynu Komunikacyjnego SPEKTRUM - filmowa relacja z przejazdów wkrótce.


Zdjęcia: Jakub Tarka, obróbka: Przemysław Bakaj; Tekst: Jakub Tarka, korekta: Przemysław Bakaj;


Zdjęcia (8)


Autor: JAKUB TARKA

Dodano: 2010-02-12 03:04:02


Wszelkie zdjęcia i teksty zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Wykorzystanie możliwe jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody autora!