Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z BUSLODZ.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.

Wycofane autobusy w służbie ratowników drogowych - III


Podziel się na FB

Sekcja: Ciekawostki
Kategoria: Ciekawostki i informacje

309.jpg

W dniu 24 października 2011 roku odbyły się ćwiczenia ratowników drogowych. Zdarzenie miało miejsce na płycie postojowej portu lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi. Do ćwiczeń przygotowany został autobus Mercedes O405N ex 2521, który został wycofany z eksploatacji w tym roku. Zdekompletowany pojazd posłużył za jeden z głównych celów służb ratunkowych. Najpierw został zdewastowany przez grupę kibiców, któzy przybyli na miejsce samolotem. Po przejęciu ich przez oddział prewencyjny policji, w autobusie zaprószono pożar. Po chwili pojawiły się pojazdy lotniskowej straży pożarnej, które w przeciągu pół minuty opanowały sytuację. Wcześniej w autobusie wyłożono słomę na podłogę, dzięki czemu zapach palonego plastiku ograniczono do minimum. Mercedes znajdował się na płycie lotniska pokrytej piaskiem. Po tych ćwiczeniach nadaje się jedynie do kasacji, choć jego los był już wcześniej przesądzony w momencie skreślenia ze stanu.


Zdjęcia (31)


Autor: KAROL MATUSZEWSKI

Dodano: 2011-10-24 21:08:10


Wszelkie zdjęcia i teksty zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Wykorzystanie możliwe jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody autora!