Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z BUSLODZ.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.

2011-09-22 Oficjalne przekazanie nowych Solarisów do eksploatacji


Podziel się na FB

Sekcja: Ciekawostki
Kategoria: Ciekawostki i informacje

276.jpg

W dniu 22 września 2011 r. na terenie zajezdni przy ul. Nowe Sady w towarzystwie władz miejskich oraz dziennikarzy uroczyście zaprezentowano nowe autobusy marki Solaris.

Na mocy podpisanej w maju tego roku umowy firma Solaris Bus & Coach z Bolechowa koło Poznania dostarczyła na początku września partię 30 szt. Solarisów Urbino 12 i 15 szt. Solarisów Urbino 18. "Solówki" zostały przypisane do zajezdni przy ul. Limanowskiego, natomiast przegubowce zasiliły tabor zajezdni przy ul. Nowe Sady.

Jak stwierdził po obejrzeniu pojazdów wiceprezydent Łodzi, Marek Cieślak, "autobusy są wypasione". Nic dziwnego, bowiem wyposażono je m.in. w klimatyzację, elektroniczny ekran LCD pokazujący przebieg trasy w czasie rzeczywistym oraz numer służbowy kierowcy, automaty do sprzedaży biletów (obsługujące także karty zbliżeniowe) oraz system kamer, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pojazdu. Kierowcy natomiast chwalą sobie zabudowaną kabinę, a także łatwość obsługi pojazdów.

Wiceprezes MPK, Radosław Podogrocki, po doświadczeniach z już eksploatowanymi w MPK autobusami firmy Solaris, chwalił je za niską awaryjność oraz za to, że są łatwe w utrzymaniu. Zaznaczył też, że nowe autobusy są wyposażone w system informacji oparty na GPS, dzięki czemu pracownicy Nadzoru Ruchu czy innych jednostek MPK będą mogli łatwo pojazd odnaleźć i przekazać informacje.

Na koniec Wiesław Cieśla, dyrektor ds. sprzedaży autobusów firmy Solaris Bus & Coach, pochwalił się faktem, iż Łódź dołączyła do elitarnego grona klientów, którzy posiadają więcej niż sto autobusów tej marki w swojej flocie. Takich miast w kraju jest pięć i poza Polską również pięć.

Na uroczystości obecny był także ksiądz Jacek Ambroszczyk, dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej, który poświęcił autobusy. Imprezie towarzyszyła także orkiestra dęta MPK Łódź. Pasażerowie będą mogli przyjrzeć się bliżej nowym pojazdom już w poniedziałek, kiedy to po raz pierwszy wyjadą liniowo na łódzkie ulice.


Zdjęcia (30)


Autor: JAKUB LUC

Dodano: 2011-09-23 20:20:06

Temat zaktualizowany przez KAROL MATUSZEWSKI dnia 2011-10-30 23:19:03


Wszelkie zdjęcia i teksty zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Wykorzystanie możliwe jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody autora!