Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z BUSLODZ.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.

Autobusy z numerami taborowymi na dachu


Podziel się na FB

Sekcja: Ciekawostki
Kategoria: Ciekawostki i informacje

1024.jpg

Od zarania dziejów łódzki tabor autobusowy i tramwajowy jest dokładnie, i czytelnie oznakowany pod kątem nazwy przewoźnika oraz numerów taborowych. Czy za czasów K.E.Ł., MZK, czy MPK i MPK Łódź Sp. z o. o. wszystkie egzemplarze mają nazwę przewoźnika na obu burtach oraz cztery numery taborowe - po jednym na burtach oraz na czołach (lub przodzie i tyle). Jak dotąd nikomu do głowy nie przyszło, aby wzorem amerykańskim oznaczać numerami także dachy pojazdów. Nie jest to głupie rozwiązanie, bo jeśli tabor widoczny jest z okien budynku administracyjnego lub wewnętrznego balkonu na hali naprawczej, jak to miało miejsce na starej zajedni Limanowskiego, to można zlokalizować konkretny wóz.

Pierwsze tak oznaczone pojazdy w Łodzi pojawiły się za sprawą firmy BP Tour, która jako podwykonawca MPK Łódź Sp. z o. o., w marcu 2020r. przejęła obsługę linii podmiejskich, którymi zastąpiono zawieszone linie tramwajowe - 43A i 43B oraz 45 i 46.

Solarisy BP Tour-u posiadają numer taborowy nad kabiną kierowcy oraz adres strony internetowej przewoźnika na obu klimatyzatorach (po jednym na człon).


Zdjęcia (2)


Autor: PRZEMYSŁAW BAKAJ

Dodano: 2020-03-16 03:04:57


Wszelkie zdjęcia i teksty zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Wykorzystanie możliwe jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody autora!