Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z BUSLODZ.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.

Marzec 2020. Linie 80 i 83 objazdem przez Dworzec Fabryczny i ulicę Traugutta.


Podziel się na FB

Sekcja: Ciekawostki
Kategoria: Ciekawostki i informacje

1022.jpg

Od 11 marca 2020r. zmienionymi trasami skierowano linie 80 (w kierunku Retkinii) i 83 (w kierunku Cmentarza Szczecińska). Objazd wytyczono ulicami: Al. Rodziny Scheiblerów, Al. Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Traugutta, Sienkiewicza, Tuwima i dalej stałą trasą. Objazd wprowadzono na skutek prac wodociągowych.

Autobusy kursują samymi nowymi ulicami, które w ciągu ostatnich lat zbudowano, albo przebudowano. O ile w/w aleje są szerokimi arteriami, to ulica Traugutta do szerokich nie należy. Tuż obok szerokiego starodroża, odciętego od dawnego skrzyżowania z Kilińskiego, które pozostawiono niewiadomo po co, znajduje się nowe skrzyżowanie ulic Kilińskiego i Traugutta. Pod kątem prostym autobusy zmuszone są łamać się w wąską ulicę. Skręt wymaga przekroczenia podwójnej ciągłej linii oddzielającej przeciwne pasy ruchu.
Dalej jest wyniesienie terenu, zbudowane w celu ograniczenia prędkości przejazdu przez krzyżówkę ulicy z wjazdami do posesji oraz przejściem dla pieszych.

Jest to doskonały przykład komplikowania życia w Centrum, gdzie podczas przebudowy, ulica za ulicą są zwężane, co później, albo utrudnia poprowadzenie objazdu dla autobusów, albo zupełnie tę możliwość eliminuje.

Zdjęcia (22)


Autor: PRZEMYSŁAW BAKAJ

Dodano: 2020-03-16 00:49:02

Temat zaktualizowany przez PRZEMYSŁAW BAKAJ dnia 2020-03-16 02:47:51


Wszelkie zdjęcia i teksty zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Wykorzystanie możliwe jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody autora!