Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z BUSLODZ.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.


Pojazdy: Ikarus 280.26 #3089
Autor zdjęcia: Przemysław Bakaj ©
Data umieszczenia: 2021-04-04 23:19:50
Data wykonania: 2001-07-31
Miejsce zdjęcia: Łódź, al. Kościuszki / al. Mickiewicza
Opis: Linia 95 na objeździe spowodowanym pracami ziemnymi na skrzyżowaniu Al. Kościuszki / ul. Żwirki.
Świeżo wymalowana reklama na 3089, która zastąpiła niemalże identyczną z wozu 3776, którego 26 czerwca skreślono ze stanu, z przeznaczeniem do kasacji.
Na tylnej ścianie, pod szybą, widnieje naklejka z logiem TEXACO. Było to oznaczenie stosowanego oleju silnikowego, którym zalano silnik. Wozy z zajezdni Kilińskiego oznaczone były naklejkami CASTROL, zaś Nowe Sady nie miały żadnych naklejek. Czy jeżdżono na sucho, czy zalewano czymkolwiek - tego nie wiadomo. W każdym razie wprowadzone wówczas rozwiązanie informacyjne nie utrzymało się jednak zbyt długo, bo nie odtwarzano go po przemalowaniach. Poza tym nadeszły czasy "krakowskiego kryzysu", a wtedy już do wszystkiego lano cokolwiek...
Tematy: Autobusy w reklamach
Ikarusy 260 i 280 - dolne szybki w drzwiach, innych niż przednie
Reklamy KBE O.K.N.O. na łódzkich autobusach
Naklejki TEXACO na autobusach z zajezdni Limanowskiego
Linie: 95
Wszelkie zdjęcia i teksty zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Wykorzystanie możliwe jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody autora!