Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z BUSLODZ.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.


Pojazdy: Ikarus 280.26 #1094 2087 1087''
Autor zdjęcia: Przemysław Bakaj ©
Zajezdnia: Kilińskiego [1995-2008 d. Kraszewskiego]
Data umieszczenia: 2020-11-24 01:23:54
Data wykonania: 2007-11-23
Opis: Jedyny proteziak stacjonujący na zajezdni Kilińskiego (dawn. Kraszewskiego) pojawił się wraz z przebazowaniem 2087 z Nowych Sadów, które dotknęło część Ikarusów 280 na skutek wspomagania braków taborowych. Do tego momentu spośród pięciu proteziaków, jakie dla MPK wykonały KZNS w Solcu Kujawskim, cztery stacjonowały na Nowych Sadach i jeden na Limanowskiego. Autobus ten był jedynym z podwójnymi kierunkowskazami na przodzie - nowymi na protezie i starymi na masce. Oczywiście była to już zmiana MPK-owska, po kolizji. Zyskał wtedy tradycyjną maskę, w miejsce zmodernizowanej bez kierunkowskazów oraz zderzak z wycięciami na halogeny, niezgodny z rocznikiem. Nieznane są losy samej protezy, która również powinna ulec uszkodzeniom w trakcie kolizji - skoro maska i zderzak poległy. Wygląda na taką samą, więc albo wymieniono ją na jednakową, albo jednak nie ucierpiała, choć jest to mało prawdopodobne gdyż wykonana jest z bardzo podatnego na złamania kompozytu.
Tematy: Ikarusy z "protezą" a'la KZNS
Autobusy Ikarus remontowane w KZNS Solec Kujawski
Wnętrze Ikarusa 280.26 po modernizacji w KZNS Solec Kujawski (plastikowy przód) na przykładzie 1087'' (ex 2087)
Wszelkie zdjęcia i teksty zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Wykorzystanie możliwe jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody autora!