Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z BUSLODZ.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.


Pojazdy: Ikarus 280.26 #4988 2988
Autor zdjęcia: Przemysław Bakaj ©
Krańcówka: Janów
Data umieszczenia: 2020-08-24 01:58:27
Data wykonania: 2005-02-03
Opis: Trudne to były czasy, chorzy ludzie wdrażali chore oszczędności, co odbijało się na stanie technicznym i wizualnym taboru. Tutaj przykład zaniedbanego Ikarusa, który nie powinien opuścić zajezdni. Nie po to wymyślono gumowe uszczelki w aluminiowych profilach mocujących, osadzone na krawędziach drzwi wejściowy, aby autobus kursował bez jednej z nich. Raz, że pasażerowie wsiadający/wysiadający byli narażeni na kontakt z ostrym, skorodowanym i brudnym brzegiem drzwi, a dwa zwyczajnie wiało przez szczelinę jaka pozostała, a w zimowej aurze, to i deszcz/śnieg do środka pedał, i rozprysk spod koła leciał. Tym bardziej, że nie było chlapacza. Piękna jest też ta zanitowana, niemalowana łata na dolnym pasie poszycia. Dramat.
Dodatkowo rzuca się w oczy nietypowy układ okien, wobec fabrycznego. Okno blisko prawej strony zdjęcia powinno być pełną szybą, a wstawione jest przesuwne. Powód prozaiczny - pełne szyby bardzo łatwo tłukły się przy demontażu/ montażu. Wóz wyjechał już tak z remontu. Okno obok niby jak trzeba, ale jedna z przesuwnych szyb dłuższa niż być powinna. Przełożona z dłuższego okna.
Za to do samego końca wóz zachował oryginalne listwy boczne: górną aluminiową-symetryczna oraz dolną szeroka-gumową.
Tematy: Brudne autobusy
Ikarusy 260 i 280 - nietypowe układy okien
Ikarusy 260 i 280 - listwy boczne
Linie: 98
Wszelkie zdjęcia i teksty zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Wykorzystanie możliwe jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody autora!