Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z BUSLODZ.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.

TRWAJĄ PRACE, MOGĄ WYSTĄPIĆ PRZEJŚCIOWE PROBLEMY!!!


Jedna praca, trzy miejscowości, czyli pierwszy raz Żółtka na wioskach


Podziel się na FB

Sekcja: Ciekawostki
Kategoria: Ciekawostki i informacje

802.jpg

W dniu 14 sierpnia 2008r. po raz pierwszy na linie podmiejskie wysłany został Mercedes-Benz O405N2 o numerze rejestracyjnym EL 892CN, który dotąd kursował na tramwajowych liniach zastępczych, na których łódzki PKS wykorzystywał go, będąc podwykonawcą MPK. Przez kilka miesięcy kursował na linii Z9 z Puszkina na Rembielińskiego, następnie na Z8 z Ronda Insurekcji na plac Niepodległości. Po utracie zatrudnienia zawitał na wioski.

Pierwszego dnia, admin Buslodza, trafił z nim na porannej zmianie na łączone zadanie, w którym wykonywało się trzy kółeczka, po jednym do innej miejscowości. I tak najpierw było Głowno, następnie Brzeziny, a na koniec Tuszyn.

Miny pasażerów były bezcenne. Byli pozytywnie zaskoczeni i dopytywali się, czy od teraz już zawsze będzie taki luksus. Niestety, to był wyjątek i musieli dalej tłuc się śmierdzącymi i chrumkającymi H9-tkami.

Ciekawostka: niskopodłogowy Mercedes na wyjeździe z dworca brzezińskiego zaszurał o jezdnię przednim zderzakiem. Po zgłoszeniu tego kierownikowi kierowca usłyszał tylko "to nie będziesz już tam jeździł". Było się nie odzywać dla dobra mieszkańców ;)


Zdjęcia (7)


Autor: PRZEMYSŁAW BAKAJ

Dodano: 2019-06-22 20:16:09

Temat zaktualizowany przez PRZEMYSŁAW BAKAJ dnia 2019-06-22 20:38:25


Wszelkie zdjęcia i teksty zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Wykorzystanie możliwe jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody autora!