Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z BUSLODZ.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.

Kup i dokończ remont zabytkowego Ikarusa 260


Podziel się na FB


781.jpg

Mamy do zaoferowania zabytkowego Ikarusa 260, w podtypie 260.04, czyli z kultowymi harmonijkowymi drzwiami i manualną skrzynią biegów. W Polsce jest to już rarytas, nigdzie takie autobusy nie kursują liniowo. Dostęp do nich możliwy jest w placówkach muzealnych, a przejażdżki tylko podczas kursów okazjonalnych. Poza granicami naszego kraju takich autobusów nie ma wcale. Na Węgrzech, gdzie rzesze miłośników zajmują się remontami zabytków ubolewają na brak takich egzemplarzy, gdyż u nich już w latach 70-tych montowano automatyczne skrzynie biegów.

Autobus wyprodukowano w 1985 roku, w węgierskim mieście Székesfehérvár, w jednej z dwóch fabryk Ikarusa.

Wpisany jest do ewidencji zabytków i posiada żółte tablice rejestracyjne.

Jest w trakcie odrestaurowywania. Dekompletacja związana jest z pracami blacharsko-lakierniczymi. Wszelkie elementy wyposażenia - poza zużytymi płytami podłogowymi, sufitowymi (częściowo zachował się oryginalny sufit) oraz ściennymi - są w komplecie z autobusem.

Wszelkie pytania związane z autobusem można kierować na adres e-mail: przemotz280@tlen.pl oraz pod numer telefonu: 504 735 419. W razie braku odzewu telefonicznego prosimy o krótki sms typu "ja w sprawie Ikarusa na sprzedaż" - oddzwonimy.


Autor: PRZEMYSŁAW BAKAJ

Dodano: 2018-11-07 02:26:31

Temat zaktualizowany przez PRZEMYSŁAW BAKAJ dnia 2018-11-07 02:53:08


Wszelkie zdjęcia zamieszczone w galerii należą do ich autorów. Wykorzystanie możliwe jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody autora!