Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z BUSLODZ.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.

TRWAJĄ PRACE, MOGĄ WYSTĄPIĆ PRZEJŚCIOWE PROBLEMY!!!


[C0066] Ostatni liniowy Ikarus 260.04 w aglomeracji łódzkiej trafił do BV


Podziel się na FB

Sekcja: Ciekawostki
Kategoria: Ciekawostki i informacje

75.jpg

W dniu 31 stycznia 2011r. Buslodz Volan uratowało kolejnego Ikarusa przed kasacją. Ostatni liniowy Ikarus 260.04 w aglomeracji łódzkiej, będący w posiadaniu KORO Zgierz miał zostać złomowany, ale miłośnicy zrzeszeni w serwisie Buslodz.pl odkupili autobus i wcielili do swojej floty, nadając mu numer BV01".

Autobus jest w dość dobrym stanie technicznym i wymaga niewielkich nakładów, aby mógł legalnie poruszać się po drogach publicznych. Gdy tylko pogoda pozwoli prace nad autobusem ruszą pełną parą.

W tym roku planowane jest lakierowanie autobusu na kremowo-czerwono w układzie pół na pół tj. z czerwonym od okien w dół. Toczy się także postępowanie mające na celu uzabytkowienie pojazdu. Jeśli wszystko się uda jeszcze w tym roku wóz otrzyma żółte tablice rejestracyjne.

Pojazd wyprodukowano w 1983 roku. Trafił początkowo do WPK Katowice, ale jeszcze w 1983 roku przekazano go do WPKM Piotrków Trybunalski, gdzie także pod banderą MZK uchował się do 1992 roku. Wtedy został odkupiony przez firmę KORO Zgierz i rozpoczął kursowanie na liniach 58, 58Bis i 58A. W ruchu liniowych przetrwał do 2010 roku, kiedy to został odstawiony.

Więcej zdjęć autobusu można obejrzeć na galerii strony Ikarus Team Polska oraz na fotogalerii Phototrans.eu.


Zdjęcia (5)


Autor: KAROL MATUSZEWSKI

Dodano: 2011-03-02 01:29:07


Wszelkie zdjęcia i teksty zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Wykorzystanie możliwe jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody autora!