Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z BUSLODZ.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.

[C0063] 2010-09-20 Drzwi otwarte w MZK Pabianice


Podziel się na FB

Sekcja: Ciekawostki
Kategoria: Ciekawostki i informacje

70.jpg

20 września 2010r. w godzinach 9-14 można było zwiedzić zajezdnię pabianickiego MZK. Drzwi otwarte zorganizowano z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, którego celem jest promocja transportu zbiorowego.  Z racji dnia roboczego i krótkich, mało atrakcyjnych godzin otwarcia liczba zwiedzających była dość niska. MZK odwiedziły więc trzy wycieczki przedszkolaków oraz kilku miłośników komunikacji miejskiej. Obejrzeć można było halę napraw, halę OC (czyli Obsługi Codziennej) oraz autobusy stojące na placu zajezdni. Dodatkowo przedszkolaki miały przyjemność przejechać się autobusem przez myjnię, co sprawiło maluchom ogromną frajdę. Miłośników bardziej zadowoliła możliwość przyjrzenia się z bliska ostatniemu Ikarusowi w Pabianicach - holownikowi zbudowanemu z Ikarusa 260.04, który ostatnio przeszedł naprawę główną.


Zdjęcia (8)


Autor: MARCIN WNUKOWICZ

Dodano: 2010-09-20 19:54:00


Wszelkie zdjęcia i teksty zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Wykorzystanie możliwe jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody autora!