Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z BUSLODZ.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.

[C0050] 2010-03-12 Ikarus 280 nr 1553 jako ramsztajnobus


Podziel się na FB

Sekcja: Ciekawostki
Kategoria: Ciekawostki i informacje

61.jpg

Dwunastego marca br., po koncercie zepołu Rammstein odbywającym się w Arenie Łódź, w godzinach 23-1 kursował Ikarus 280.70E #1553, przewożąc fanów zespołu z dworca Łódź Kaliska do klubu Dekompresja, gdzie odbywało się after party. Podobnie jak w przypadku koncertu Depeche Mode, pojazd został wynajęty od łódzkiego MPK przez klub Dekompresja. Przejazd był bezpłatny. Dla ułatwienia, linię oznaczono logo zespołu Rammstein.

Choć na występ ściągnęły tysiące fanów, po raz kolejny nie uruchomiono dodatkowych linii w okolicy Atlas Areny, ani nie zwiększono ilości brygad na przebiegających tamtędy liniach.

Swój wkład w organizacji przewozu mieli miłośnicy komunikacji miejskiej zrzeszeni w Stowarzyszeniu Klub Miłośników Starych
Tramwajów w Łodzi - przygotowali kwadratową tablicę kierunkową z logo zespołu oraz brali udział w obsłudze konduktorskiej. Na przejeździe była także obecna ekipa Historycznego Biuletynu Komunikacyjnego SPEKTRUM - filmowa relacja z przejazdów wkrótce.


Zdjęcia: Jakub Tarka, obróbka: Michał Kaźmierczak; Tekst: Jakub Tarka;


Zdjęcia (4)


Autor: KAROL MATUSZEWSKI

Dodano: 2010-03-20 22:02:37


Wszelkie zdjęcia i teksty zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Wykorzystanie możliwe jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody autora!