Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z BUSLODZ.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.

[C0055] 2010-05-04 Nowy nabytek Bursiaka - Mercedes O530 Citaro


Podziel się na FB

Sekcja: Ciekawostki
Kategoria: Ciekawostki i informacje

60.jpg

Pod koniec kwietnia 2010r. firma Bursiak-Komunikacja zakupiła kolejny używany pojazd do swojej floty. Tym razem wybór padł na Mercedesa O530 Citaro. Stanowi to spore zaskoczenie, gdyż dotychczas przewoźnik znany był z konsekwencji w eksploatacji głównie Mercedesów serii 405 (wersji wysoko- oraz nisko-podłogowej). Zakup wozu nowszej generacji może zapowiadać większe zmiany w strukturze taboru firmy, a co za tym idzie odmłodzenie parku samochodowego.

Autobus pochodzi z 1997 roku, czyli jest jednym z pierwszych egzemplarzy serii 530. Na dzień dzisiejszy posiada jeszcze niemieckie numery rejestracyjne - KU 04801. Autobus jest cały biały z, charakterystycznym dla Citaro, czarnym pasem nadokiennym. Na tylnych częściach bocznych burt nad oknami oraz na tylnej szybie posiada skromną reklamę Reiss Travel Omnibusbetrieb - www.reiss-reisen.de. Ciekawym i rzadko spotykanym rozwiązaniem jest szeroki wyświetlacz nad tylną szybą, pozwalający przekazać więcej informacji.

Długi weekend majowy autobus spędził już w Łodzi. Następnego dnia, 4 maja 2010r., zadebiutował na linii Tulipan-Śródmieście. Czy będzie to jego stały przydział okaże się wkrótce.


Zdjęcia (4)


Autor: MARCIN WNUKOWICZ

Dodano: 2010-05-04 14:49:15


Wszelkie zdjęcia i teksty zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Wykorzystanie możliwe jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody autora!