Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z BUSLODZ.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.

2014-10-25 9-te urodziny serwisu Buslodz.pl


Podziel się na FB

Sekcja: Imprezy
Kategoria: Imprezy BV

548.jpg

NAZWA IMPREZY KOD
9-te urodziny serwisu Buslodz.pl 105

DATA IMPREZY TABOR NR TAB BV NR TAB MPK NR REJ NKD
25.10.2014r. Jelcz M11
2807 2807
EL 08E
KD-BV/23/2014

TRASA PRZEJAZDU:

Łódź (Zajezdnia Brus, Konstantynowska, Juszczakiewicza, Kusocińskiego, Retkińska, Bandurskiego, Jana Pawła II, Trasa Górna, Pryncypalna, Kosynierów Gdyńskich, Rzgowska, Mazurska, Kilińskiego, Dworzec Łódź Chojny, Kilińskiego, Śmigłego-Rydza, Kopcińskiego, Palki, Strykowska), Dobieszków, Michałówek, Dobra, Sosnowiec, Stryków (Warszawska), Bratoszewice, Głowno (Sosnowa, Dąbrowskiego, Dworzec PKP, Dąbrowskiego, Sosnowa, Topolowa, Główna), Glinnik, Karnków, Popów, Stary Waliszew, Psary, Bielawy, Walewice, Sobota, Bąków Dolny, Bąków Górny, Rząsno, DK92, Jackowice, Grzybów, Wiskielnica Parcela, Łaźniki, Wiskielnica Dolna, Śleszyn, Brzeziny, Zdradzew, Orłów, Kolonia, Łazin, Stare Orenice, Oszkowice, Bielice, Łęka, Piątek, Rogoźno, Warszyce, Biała, Zgierz (Piątkowska, Łódzka), Łódź (Zgierska, Zachodnia, Kościuszki, Struga, Wólczańska, Pabianicka, Rondo Lotników Lwowskich, Paderewskiego, Rzgowska, Bankowa, Śląska, Kilińskiego, Dworzec Łódź Chojny)

UWAGI:

Impreza zamknięta.

OPIS:

29 października 2005 r. zainaugurowała swoją działalność strona BUSLODZ.PL – Łódzkie Autobusy i Tramwaje. Dziewiąta rocznica jej istnienia była dobrą okazją do zorganizowania jubileuszowej imprezy. Dodatkowym powodem do świętowania była 6. rocznica utworzenia kolekcji zabytkowych autobusów Buslodz Volan. Przejazd okolicznościowy został zaplanowany na 25 października, a poinformowano o nim aż 3 miesiące wcześniej.

W pochmurną i zimną sobotę, o godz. 9:37, z zajezdni wyruszył zabytkowy autobus Jelcz M11 z kolekcji Buslodz Volan, oznaczony jako 2807, do którego wsiedli pierwsi pasażerowie. Pojazd, jadąc w kierunku zbiórki, zatrzymał się w okolicy Dworca Łódź Kaliska, gdzie dosiadł się pasażer z Łowicza. Chwilę po godzinie 10-tej autobus zatrzymał się przy pętli tramwajowej w pobliżu Dworca Łódź Chojny, gdzie czekali już uczestnicy wycieczki. Tradycyjnie zapewniono skomunikowanie – w tym wypadku autobus zaczekał na pociąg z Warszawy. Uśmiechnięci i – póki co – zmarznięci wyruszyliśmy w trasę. Sprawnie opuściliśmy Łódź.

Pierwszym celem wycieczki był Dobieszków, gdzie w pięknej scenerii jeziora wykonano ciekawe zdjęcia. Następnie odwiedziliśmy pętlę w Dobrej i przez Stryków ruszyliśmy na podbój wiosek. Wielu uczestnikom wycieczki bardzo podobał się fotostop w Walewicach, gdzie mig odwiedził zabytkowy pałac, do którego wiedzie aleja drzew. W pobliżu znajduje się również stadnina koni. Zatrzymaliśmy się również na przystankach PKSu w Sobocie i Bielawach, gdzie można było sfotografować Autosana i Jelcza, stojących na dworcu PKS. W Bąkowie Górnym zatrzymaliśmy się również przy jednostce OSP na sklepostop.

Na imprezie nie mogło zabraknąć również motywów kolejowych. W Jackowicach zatrzymaliśmy się na fotostop z pociągiem BWE, z lokomotywą Husarz "na haku". Odwiedziliśmy również dworzec w Żychlinie, znajdujący się w miejscowości Pniewo. Długa przerwa dla jednych była okazją do wizyty w sklepie, dla drugich natomiast szansą na zakup biletów komunikacji miejskiej. Sprzedał je kierowca autobusu miejskiego, na który specjalnie zaczekaliśmy. Dodatkowo spotkanie dwóch autobusów na pętli przy dworcu wykorzystaliśmy do wykonania fotografii zbiorowej wszystkich uczestników wycieczki.

W drodze powrotnej zahaczyliśmy o Piątek, w którym znajduje się geometryczny środek Polski. Zmęczeni, ale zadowoleni, po zmroku dotarliśmy do Łodzi. Uczestnicy wycieczki, w ciepłym autobusie, wrócili na miejsce zbiórki. Chętni mogli podjechać również na Dworzec Łódź Kaliska, gdzie oficjalnie zakończyła się impreza.

Była to niewątpliwie jedna z najlepszych imprez komunikacyjnych w regionie łódzkim. Zadowoleni pasażerowie przejechali ponad 170 km, natomiast wóz od zajezdni do zajezdni, wraz z koniecznym tankowaniem, przejechał łącznie 200 km, co jest absolutnym rekordem długości trasy na imprezach BV. Pozostaje więc życzyć BV kolejnych – mniej lub bardziej – okrągłych rocznic.

POZIOM ZADOWOLENIA Z IMPREZY (1-5):

(5)


Zdjęcia (17)


Autor: MICHAŁ WĄDOŁOWSKI

Dodano: 2014-10-26 21:32:40

Temat zaktualizowany przez PRZEMYSŁAW BAKAJ dnia 2014-11-19 23:44:48


Wszelkie zdjęcia i teksty zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Wykorzystanie możliwe jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody autora!