Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z BUSLODZ.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.

Ikarus 280.26 2595 jako magazyn na auto-szrocie w Sosnowcu między Łodzią, a Strykowem


Podziel się na FB


529.jpg

Przedstawiony tutaj autobus dziesięć lat służył jako magazyn części, na złomowisku pod Strykowem. Zaraz po wycofaniu z eksploatacji został zaholowany, tak jak stał, więc zachowały się w nim wszystkie mpkowskie oznaczenia. Z zewnątrz, pomijając efekty postarzenia, wyglądał jak pojazd liniowy z połowy lat dziewięćdziesiątych. Wnętrze pojazdu nie było już takie piękne, gdyż nowi właściciele usunęli wszystkie fotele i powstawiali regały.
Z kabiny kierowcy i wyposażenia deski rozdzielczej także niewiele zostało.

W kwietniu 2007r. autobus pocięto na złom, gdyż stał się kompletnie bezużyteczny w związku z likwidacją złomowiska, która wymuszona była przebudową infrastruktury drogowej (budowa węzła autostrady).

Autobus posłużył Andrzejowi i Przemysławowi Bakajowi do wykonania szablonów, przy pomocy których naniesiono historyczne oznaczenia na Ikarusa 280.26 nr 2992, gdy MPK przemalowało go w 2005r. w barwy historyczne, z okazji 25-lecia eksploatacji Ikarusów 280 oraz Ikarusa 280.26 nr BV99 z Buslodz Volan przemalowanego w barwy historyczne (nr 3010) z okazji 30-lecia Ikarusów 280 w Łodzi, w 2010r.

Dzięki Andrzejowi Bakajowi zachował się również napis Ikarus z maski 2595 i oczyszczony, i pomalowany zawisł w pokoju na specjalnie przygotowanej podstawce.


Zdjęcia (11)


Autor: PRZEMYSŁAW BAKAJ

Dodano: 2014-08-03 15:53:26


Wszelkie zdjęcia zamieszczone w galerii należą do ich autorów. Wykorzystanie możliwe jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody autora!