Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z BUSLODZ.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.

TRWAJĄ PRACE, MOGĄ WYSTĄPIĆ PRZEJŚCIOWE PROBLEMY!!!


Autokary zakładowe Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 1 w Łodzi


Podziel się na FB


524.jpg

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 w Łodzi to zakład zajmujący się remontem śmigłowców (dawn. również samolotów), zatrudniający bardzo dużą ilość pracowników i położony w dość odległym, słabo skomunikowanym punkcie miasta - w końcu ulicy Dubois.

W związku z tym od wielu lat zakład posiada regularne przewozy pracownicze na trasie Dubois - Pabianicka - rondo Lotników Lwowskich (czasowo zmieniane w przypadku remontów i zamknięcia ulic), aby ułatwić swoim pracownikom dotarcie do pracy i powroty do domów.

Rano pracownicy zabierani są z parkingu pod szpitalem im. Kopernika tuż przy rondzie Lotników, a po pracy odwożeni do przystanku na ul. Pabianickiej tuż przed rondem.

Do obsługi przewozów pracowniczych WZL-1 posiada obecnie Autosana H10-12 Inter rocznik 1996 o numerze rejestracyjnym EL47895 ex LWC9975.

Do niedawna we flocie był jeszcze Autosan H9-21 o numerze rejestracyjnym EL43453 ex LZO7536, ale z racji wyeksploatowania został sprzedany (najprawdopodobniej na złom).

Długoletnią tradycją zakładu było posiadanie dwóch autokarów w tym samym czasie. Przed zakupem Intera WZL posiadał dwa Autosany H9.

Oprócz codziennych przewozów pracowniczych autokary wykorzystywane były w sezonie wakacyjnym do wożenia pracowników z rodzinami na wczasy zakładowe oraz dzieci pracowników na kolonie. Poza sezonem autokarami jeżdżono na grzyby lub różne zloty (np. Festyn Lotniczy w Góraszcze, czy AirShow w Radomiu) i wycieczki.


Zdjęcia (13)


Autor: PRZEMYSŁAW BAKAJ

Dodano: 2014-08-01 14:17:44

Temat zaktualizowany przez PRZEMYSŁAW BAKAJ dnia 2014-08-01 18:04:05


Wszelkie zdjęcia i teksty zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Wykorzystanie możliwe jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody autora!