Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z BUSLODZ.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.

[C0041] 2010-01-29 Wypadek Volvo 7000 #1102 na Brukowej


Podziel się na FB

Sekcja: Ciekawostki
Kategoria: Ciekawostki i informacje

46.jpg

 

Wymuszenie pierwszeństwa było przyczyną zderzenia autobusu linii 89 ze Skodą Octavią na ulicy Brukowej w Łodzi, do którego doszło w dniu 29 stycznia 2010r. Włączający się do ruchu niezidentyfikowany pojazd wjechał wprost pod pojazd MPK. Kierowca autobusu chcąc uniknąć zderzenia, odbił gwałtownie w lewo, autobus wpadł w poślizg i uderzył w jadącą z przeciwnego kierunku Skodę.
- Jechałem tym autobusem z bratem. W pewnym momencie wóz zarzuciło i usłyszeliśmy huk. Momentalnie wybiegliśmy z pojazdu, aby udzielić pomocy kierowcy Skody. Pasażerka natomiast wyszła z wraku o własnych siłach. Wszystko działo się tak szybko – relacjonuje świadek wypadku.
Ranni, po wstępnym opatrzeniu, zostali przetransportowani do szpitala, w celu hospitalizacji. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych.


Zdjęcia (4)


Autor: MICHAŁ KAŹMIERCZAK

Dodano: 2010-02-05 18:18:42

Temat zaktualizowany przez MICHAŁ KAŹMIERCZAK dnia 2014-01-13 22:50:50


Wszelkie zdjęcia i teksty zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Wykorzystanie możliwe jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody autora!