Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z BUSLODZ.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.

TRWAJĄ PRACE, MOGĄ WYSTĄPIĆ PRZEJŚCIOWE PROBLEMY!!!


Łódź znowu zalana przez wielką ulewę


Podziel się na FB

Sekcja: Ciekawostki
Kategoria: Ciekawostki i informacje

444.jpg

To już trzecia tak obfita burza, w ostatnim czasie

Miasto Łódź nawiedziła kolejna burza z oberwaniem chmury i gradobiciem. Padało prawie dwie godziny. Ogólnie przez ponad godzinę lało bez przerwy. Spadł także grad, ale tym razem nie był zbyt duży. Miasto w wielu miejscach zostało sparaliżowane. Rwące rzeki na wielu ulicach i jeziora w miejscach niżej położonych skutecznie utrudniały poruszanie się, a nawet uniemożliwiły kontynuowanie jazdy. W wielu miejscach stały tramwaje i samochody osobowe, które nie dały rady wielkiej wodzie.

Zaczęło się całkiem niewinnie. Pomiędzy trzynastą, a czternastą zachmurzyło się, aby koło drugiej na jakiś czas wyszło słońce, oświetlając granatowe niebo.

Około godziny 15:30 ulewa rozpętała się na dobre, a potem padało już tylko bardziej. Przechodnie przemoczeni byli do ostatniej nitki, a pasażerowie oczekujący na przystankach bili rekordy pojemności wiat przystankowych. Każdy szukał jakiegoś schronienia przed deszczem, nie pomagały parasole, które pod naporem warunków atmosferycznych wyginały się w drugą stronę i łamały. Marny los spotkał także rowerzystów, którzy niechybnie znaleźli się w tym czasie na mieście.

Zalanie ulicy Zakładowej sprawiło m.in., że autobusy linii 98 kursowały prosto Rokicińską do Hetmańskiej, zamiast przez Olechów.

A po wszystkim, znów wyszło słońce.


Zdjęcia (20)


Autor: BUSLODZ TEAM

Dodano: 2007-06-13 19:52:45

Temat zaktualizowany przez KAROL MATUSZEWSKI dnia 2013-03-31 13:54:57


Wszelkie zdjęcia i teksty zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Wykorzystanie możliwe jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody autora!