Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z BUSLODZ.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.

Likwidacja bezpłatnych autobusów do Tesco-Widzew


Podziel się na FB

Sekcja: Ciekawostki
Kategoria: Ciekawostki i informacje

372.jpg

Władze Tesco zadecydowały o likwidacji bezpłatnych połączeń dla klientów hipermarketu zlokalizowanego przy ul. Widzewskiej w Łodzi, argumentując swoją decyzję wynikami badań, które dowiodły, że z autobusów korzystały osoby nie będące klientami Tesco-Widzew. Kiepski to argument - idąc tym tropem ZDiT winien zlikwidować wszystkie połączenia w mieście, bo cześć podróżnych jeździ bez ważnego biletu. Teraz wielu klientów nie posiadających samochodu, którzy korzystali z bezpłatnego dojazdu do Tesco na zakupy, przesiadło się na autobusy innych marketów. Jak widać w sieci Tesco zaczął się liczyć klient z własnym transportem.

Taki sam los spotkał linie do hipermarketów Tesco w innych polskich miastach, a jeśli okaże się, że badania na liniach bezpłatnych Tesco-Bałuty wypadną podobnie jak w przypadku widzewskiego hipermarketu, także i one zostaną zlikwidowane.

Tym samym 2 stycznia 2009r. zamknął się rozdział bezpłatnych autobusów do Tesco-Widzew, które pojawiły się wraz z otwarciem marketu i wrosły w krajobraz miasta. Pod koniec istnienia bezpłatnych połączeń autobusy w barwach Tesco wykonywały codziennie 19 kursów, w godzinach 8-21, obsługując duże osiedla mieszkaniowe Dąbrowa, Zarzew, Olechów i Janów.

 

INFORMACJE: Express Ilustrowany, frikobusy.pl

Zdjęcia (5)


Autor: PRZEMYSŁAW BAKAJ

Dodano: 2009-01-18 20:11:53

Temat zaktualizowany przez KAROL MATUSZEWSKI dnia 2012-09-19 20:13:31


Wszelkie zdjęcia i teksty zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Wykorzystanie możliwe jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody autora!