Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z BUSLODZ.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.

Wypadek autobusu Hispano O405 firmy AURA


Podziel się na FB

Sekcja: Ciekawostki
Kategoria: Ciekawostki i informacje

368.jpg

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w dniu 30.04.2008 r., przy ulicy Wielkopolskiej w Łodzi. Kierowca rozpędzonego autobusu Hispano/Mercedes O405 przedsiębiorstwa "AURA - Transport Pasażerski Monika Pietrasik", chcąc uniknąć przejechania pieszego, który niespodziewanie wtargnął na jezdnię w niedozwolonym miejscu, wjechał w grupkę ludzi idących chodnikiem, po czym wbił się w płot pobliskiego przedszkola.

Do wypadku doszło ok. 10 rano. Starszy mężczyzna chcąc skrócić sobie drogę, postanowił przejść przez jezdnię na dziko. Nie zauważył jednak nadjeżdżającego niebieskiego Mercedesa, wykonującego kolejny kurs na trasie Ozorków - Łódź-Bazarowa. Kierowca pojazdu chcąc uniknąć zderzenia, odbił gwałtownie w lewo uderzając w grupę osób idących chodnikiem. 83-letnia kobieta, którą autobus zahaczył, ścinając wcześniej barierki odgradzające chodnik od drogi, straciła nogę. Mimo natychmiastowej reanimacji, zmarła w wyniku wykrwawienia. Ranne zostały również dwie pasażerki Mercedesa oraz konduktorka.

Wypadek spowodował 84-letni staruszek, który szedł na skróty do pobliskiej apteki. Nic mu się nie stało. Zarówno kierowca autobusu jak i sprawca zdarzenia byli trzeźwi. Mimo uderzenia w betonowy płot uszkodzenia pojazdu były niewielkie. Po paru tygodniach od wypadku, Mercedes został naprawiony i nadal wozi pasażerów na trasie Ozorków - Łódź-Bazarowa.


Zdjęcia (7)


Autor: MICHAŁ KAŹMIERCZAK

Dodano: 2009-01-18 19:41:26

Temat zaktualizowany przez KAROL MATUSZEWSKI dnia 2012-09-19 19:44:57


Wszelkie zdjęcia i teksty zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Wykorzystanie możliwe jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody autora!