Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z BUSLODZ.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.

Lotniskowe Solarisy Urbino 12 na łódzkim lotnisku


Podziel się na FB

Sekcja: Ciekawostki
Kategoria: Ciekawostki i informacje

360.jpg

Od września 2008 r., dwa specjalne autobusy marki Solarisy Urbino 12 dowożą pasażerów łódzkiego lotniska im. Władysława Reymonta z terminalu do samolotów, pokonując za każdym razem trasę wynoszącą 250 metrów. Od miejskich wersji różnią się mniejszą liczbą siedzeń i miejsc stojących oraz wygospodarowaną przestrzenią na bagaż. Dla ułatwienia i przyspieszenia wsiadania oraz wysiadania autobusy zostały wyposażone w drzwi po obu stronach pojazdu, po prawej stronie o układzie 1+2+2, a po lewej 2+2. Każdy z nich może zabrać na pokład 82 pasażerów. Autobusy przystosowano także do potrzeb osób niepełnosprawnych. Posiadają funkcję przyklęku oraz dodatkową powierzchnie podłóg na wózki inwalidzkie, co udało się uzyskać zmniejszając zbiorniki paliwa. Autobusy kosztowały ok. 1,5 mln złotych.

Zdjęcia (4)


Autor: MICHAŁ KAŹMIERCZAK

Dodano: 2009-04-22 19:35:19

Temat zaktualizowany przez KAROL MATUSZEWSKI dnia 2012-09-16 19:38:37


Wszelkie zdjęcia i teksty zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Wykorzystanie możliwe jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody autora!