Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z BUSLODZ.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.

Testy autobusu Jelcz M083C Libero


Podziel się na FB

Testy autobusu Jelcz M083C Libero w łódzkim MPK.


W dniu 19 września 2007r. na ulicach Łodzi rozpoczęły się testy autobusu Jelcz M083C Libero.

Libero to dwudrzwiowy minibus o układzie drzwi 1-2-0, który miał swoją premierę na targach autobusowych Transexpo w Kielcach, w 2006r. Jest dalszą wersją rozwojową Autosana A613MN Mini i Autosana A0808MN Koliber.

Pojazd ma 8,5 metra długości i 2,4 szerokości, a rozstaw osi to 4 metry. Napędzany jest 4-cylindrową jednostką napędową Cummins ISBe4-160B o normie czystości spalin EURO-4. Dzięki portalowej osi przedniej posiada on niską podłogę na długości od pierwszego do drugiego otworu drzwiowego. Następnie podłoga wznosi się o jeden stopień, aby znowu wznieść się o jeden stopień przed rzędem tylnich siedzeń. W podłodze przy drugich drzwiach zamontowano odkładaną ręcznie rampę wjazdową, dla wózków.

Szkielet i poszycie autobusu wykonano ze stali nierdzewnej. Część poszycia to elementy z tworzywa. Drzwi pojazdu wykonano z aluminium.


Zdjęcia (8)


Autor: PRZEMYSŁAW BAKAJ

Dodano: 2011-10-08 09:44:18


Wszelkie zdjęcia zamieszczone w galerii należą do ich autorów. Wykorzystanie możliwe jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody autora!