Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z BUSLODZ.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.

Wycofane autobusy w służbie ratowników drogowych - II


Podziel się na FB


220.jpg

Jelcz M11 #2920 uczestnikiem ćwiczeń ratownictwa drogowego i technicznego na lotnisku Lublinek.
W dniu 18 czerwca 2005r. na łódzkim lotnisku im. Władysława Reymonta na Lublinku, odbyły się ćwiczenia ratownictwa drogowego i technicznego, połączone z egzaminem sprawnościowym dla koordynatorów medycznych.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że na drodze dojazdowej do lotniska odbyło się awaryjne lądowanie samolotu, podczas którego doszło do wywrócenia się autobusu MPK. W autobusie podróżowało kilkudziesięciu pasażerów, a wśród nich m.in. kobieta w zaawansowanej ciąży.

Zadanie Lotniskowej Straży Pożarnej polegało na ugaszeniu płonącego samolotu oraz ewakuacji pilota, natomiast ewakuacją poszkodowanych pasażerów miejskiego autobusu zajęli się strażacy z Czwartej, Szóstej i Jedenastej Jednostki Ratunkowo-Gaśniczej. Zneutralizowali rozlane paliwo, poodłączali akumulatory i wykonali dostęp do rannych. W tym samym czasie strażacy z Drugiej Jednostki Ratunkowo-Gaśniczej rozstawili namiot ewakuacyjny, a koordynator medyczny decydował o kolejności ewakuacji poszkodowanych pasażerów autobusu MPK. Na jego polecenie wezwano śmigłowiec Mi-2 z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, do przetransportowania ciężarnej kobiety. Lżej rannych pasażerów, do szpitala, odwieziono karetkami Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.


Zdjęcia (23)


Autor: PRZEMYSŁAW BAKAJ

Dodano: 2005-06-19 12:09:34

Temat zaktualizowany przez KAROL MATUSZEWSKI dnia 2011-08-02 12:22:04


Wszelkie zdjęcia i teksty zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Wykorzystanie możliwe jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody autora!