Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z BUSLODZ.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.

TRWAJĄ PRACE, MOGĄ WYSTĄPIĆ PRZEJŚCIOWE PROBLEMY!!!


Ikarus 280.26 #2078 jako szatnia dla robotników


Podziel się na FB


219.jpg

2078 jako szatnia dla robotników.
W drugiej połowie lipca 2007r. na mieście pojawiła się kolejna autobusowa ciekawostka. Na trawniku przy ulicy Zgierskiej, na odcinku między Julianowską, a Dolną, w kierunku centrum, ustawiono Ikarusa 280.26 o numerze 2078. Autobus pełni rolę szatni dla robotników pracujących przy budowie Łódzkiego Tramwaju Regionalnego. Jest to kolejna ciekawa adaptacja autobusu, wycofanego z eksploatacji.

Początkowo autobus pozostał w niezmienionym stanie w jakim stał na zajezdni przy ul. Telefonicznej.

W sierpniu usunięto z autobusu numery taborowe i oznaczenia przewoźnika. Zrobiono to jednak w czasie, gdy przód pojazdu zastawiony był materiałami do budowy podbudowy torowiska. Tym samym numer taborowy pozostał z przodu w niezmienionej postaci, gdyż nie było do niego dostępu.

Dewastacja.
Jak to zwykle bywa w przypadkach pozostawienia autobusu na otwartej przestrzeni, "zaopiekowali się" nim wandale. Nic nie pomogła ochrona obiektu, o której głosi informacja w jednym z okien autobusu.

Stan ogólny.
Stan ogólny autobusu nie wróży powrotu do służby liniowej.

Ślady dawnych lat.
Po usunięciu herbu z nad pierwszych drzwi autobusu, ukazał się granatowy kolor lakieru, a na tylnej ścianie - biały - są to pozostałości po reklamie Oriflame. Najprawdopodobniej podczas usuwania herbu i naklejki reklamowej, żółta farba zeszła wraz z nimi.

Obecnie.
Obecnie zabrano już sprzed 2078 materiały budowlane i jeśli trafi się moment, gdy autobusu nie zastawi żaden samochód czy pojazd budowlany, to można obejrzeć go w pełnej krasie.


Zdjęcia (21)


Autor: PRZEMYSŁAW BAKAJ

Dodano: 2007-08-15 11:45:15

Temat zaktualizowany przez KAROL MATUSZEWSKI dnia 2011-08-02 11:50:52


Wszelkie zdjęcia i teksty zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Wykorzystanie możliwe jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody autora!