Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w ramach dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystając z BUSLODZ.PL wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kliknij, aby zamknąć.

Obchody 60-lecia autobusów miejskich w Łodzi


Podziel się na FB


163.jpg

W dniu 18 września 2008r. obchodzono przypadającą na rok 2008 60-tą rocznicę uruchomienia miejskiej komunikacji autobusowej w Łodzi. Wspólnie z KMST i firmą Solaris Bus & Coach Company, która sponsorowała jubileusz, łódzkie MPK zorganizowało wystawę autobusowego taboru zabytkowego zgromadzonego w hali muzeum oraz przejazdy okolicznościowe zabytkowym Jelczem 272 MEX należącym do warszawskiego KMKM.

Przed halą Muzeum Komunikacji Miejskiej ustawiono technicznego Jelcza 272 MEX, Jelcza M11 #2904 oraz Ikarusa 280.26 #3096''. Przed przyjściem odwiedzających wystawę, dzięki zaangażowaniu prezesa KMST oraz kilku miłośników wozy muezalne przynajmniej z grubsza zostały umyte z zabrudzeń, których nabawiły się stojąc pod chmurką, zanim trafiły do hali muzeum.

Stołeczny Jelcz 272 MEX #1983, wypożyczony od Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej, przybył do Łodzi około godziny 12-tej. Przed pierwszym kursem łódzcy miłośnicy przywiesili na jego burtach herb Łodzi oraz udekorowali wóz tablicami okolicznościowej linii M. Autobus kursujący po ulicach Łodzi - na trasie Tramwajowa-plac Wolności - wzbudził ogromne zainteresowanie Łodzian, miłośników komunikacji miejskiej i prasy. Kursowanie na linii Ogórek zakończył o godzinie 19-tej i udał się do Warszawy.

Szczegółowa trasa linii M: PLAC WOLNOŚCI - Pomorska - Kopcińskiego - Narutowicza - Tramwajowa - Tuwima - Wydawnicza - Tuwima - TRAMWAJOWA.


Zdjęcia (63)


Autor: KAROL MATUSZEWSKI

Dodano: 2008-09-18 19:04:09

Temat zaktualizowany przez PRZEMYSŁAW BAKAJ dnia 2018-11-08 00:28:35


Wszelkie zdjęcia i teksty zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Wykorzystanie możliwe jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody autora!